Darmowa Reklama w Internecie

darmowa reklama w internecie

Darmowa Reklama w Internecie

Pomimo popularyzacji płatnych usług reklamowych i powszechnemu przekonaniu że darmowa reklama w internecie nie istnieje, można jednak nadal korzystać z dobrodziejstw Google w postaci obecności na pierwszej stronie wyników nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Mowa m.in. o darmowej reklamie wideo. Oczywista przewaga nad reklamą tekstową czy tez graficzną nie musi być chyba nikomu tłumaczona. Tutaj do klienta dociera się poprzez dźwięk, tekst i co najważniejsze ruchomy obraz, coś, co jest najbardziej cenionym medium w obecnej erze internetu.

Serwisy hostingowe plików wideo takie jak YouTube zyskują niesamowitą popularność. YouTube obecnie jest na trzecim miejscu w rankingu wszystkich serwisów w internecie które odnotowują największy dzienny ruch (dane z Alexa.com). Na pierwszym miejscu jest Google. Zapytacie co łączy te dwa serwisy ze sobą? Otóż YouTube jest własnością Google ale nie to tak na prawdę jest istotne. Otóż wyniki z Youtube, czyli zamieszczanych tam klipów wideo wyświetlają się bezpośrednio w wynikach Google. Co więcej Google ponad wszystko faworyzuje klipy wideo i indeksuje je w przeciągu kilku minut. Efekt jest taki, że odpowiednio przygotowana darmowa reklama wideo może znaleźć się na pierwszej pozycji w Google po zaledwie kilku minutach wypierając serwis, który był pozycjonowany przez wiele miesięcy, który do tej pory dominował, jeśli chodzi o pozycje na dane słowo kluczowe. Jeśli czytaliście inne wpisy na blogu darmowa reklama dokładnie od początku, wiecie, że aby osiągnąć taki efekt potrzeba nie tylko czasu, ale i pieniędzy oraz pomocy specjalistycznych firm.

Przy darmowej reklamie w internecie nie płacimy nic! Nie potrzebujemy poświęcać jej dużo czasu. Zbędny jest również zaawansowany sprzęt. Prosty film można przecież przygotować nawet za pomocą telefonu komórkowego. Darmowa reklama w internecie może jedynie składać się z kilku obrazków muzyki i tekstu reklamującego usługi oraz daną firmę lub biznes. No i oczywiście jest wiele takich serwisów jak YouTube gdzie można ją umieścić a Google faworyzuje wiele z nich. Oczywiście pozycja takiego klipu nie jest stała i będzie się zmieniać w rankingu. Jednak dodając klika podobnych klipów, możemy sobie w prosty sposób zapewnić, mówiąc delikatnie, dominacje pierwszej dziesiątki wyników, wypierając na stałe inne serwisy z danej niszy. Oprócz benefitów związanych z samą reklamą zyskujemy również linki zwrotne, które prowadzą do naszej strony a to również ma ogromne znaczenie. No, bo któż nie chciałby, aby linkował do niego taki serwis jak YouTube mający wartość PageRank (skala od 1 do 9) równą dziewięć!

Oczywiście w przypadku darmowej reklamy w internecie posiadanie własnej strony nie jest konieczne. Podczas pozycjonowania lub tez przy zakupie linków sponsorowanych obecność witryny jest oczywista i wymagana, bo przecież gdzieś te linki muszą prowadzić. Tu jednak możemy cieszyć się skuteczną kampanią w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie przygotowanej w bardzo krótkim czasie i bez zbędnych kosztów.

Pozostaje pytanie: dlaczego firmy nie korzystają z darmowej reklamy i wolą wydawać spore pieniądze na płatne kampanie tekstowe? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jasna. Być może wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potęgi marketingowej takich serwisów, bądź tkwi w przekonaniu, iż klipami na YouTube parają się głownie młodzi użytkownicy.

Prawda jest taka, że YouTube jest nie tylko portalem wideo służącym do rozrywki, ale również funkcjonuje jako serwis, w którym miliony osób dziennie poszukuje odpowiedzi na najprzeróżniejsze pytania. Oprócz śmiesznych filmów czy muzyki dowiemy się np. jak działa pompa wodna, jak wyćwiczyć mięśnie brzucha czy tez skorzystać z darmowego kursu wideo języka obcego. Ale przecież internauta wyszukujący tego rodzaju dane równie dobrze może natrafić na reklamę firm oferujących pompy wodne na sprzedaż, e-sklep oferujący odżywki na przyrost mięśni czy tez szkołę językową. A wtedy już serwis przestaje być jedynie formą rozrywki, z która najczęściej się kojarzy, zamieniając się w niesamowicie skuteczne narzędzie marketingowe jakże niedoceniane na polskim rynku.

Wideo w sieci będzie się rozwijać i mówi się, że w przyszłości internet wyprze telewizję. Porównując obecne koszty reklamy wideo w obydwu tych mediach oraz biorąc po uwagę niebezpieczeństwa czyhające w kampaniach reklamowych Adwords, wybór darmowej reklamy w w sieci staje się oczywisty.

Incoming search terms for the article:

  • darmowa reklama w internecie
  • darmowe reklamy w internecie